Kargo Takip
Müşteri Hizmetleri

 

Müşteri Hizmetleri sayfamıza hoşgeldiniz.

Alış verişinizin her aşamasında, kendinizi güvende hissedebilmeniz için en çok merak edilen konuları ve sıkça sorulan soruları size yardımcı olabilmek amacıyla aşağıda listeledik.

Farklı sorularınız için, iletişim formunu kullanabilirsiniz...

Sık Sorulan Sorular
 • Yüzük ölçüsü nasıl alınır?

  Yüzük ölçüsü nasıl alınır ?


  Online mağazamızdan beğendiğiniz yüzüklerden hangisi sizin parmağınız için daha uygun? Dahası, sipariş verirken karşınıza çıkacak “yüzük ölçüsü” kısmına ne yazmalısınız? Peki, yüzük ölçüsünü neye göre belirleyeceksiniz?

  Mağazamızdan yapacağınız alışverişlerde size rehberlik edecek ve bu sorulara kolaylıkla yanıt bulabileceğiniz yüzük ölçüsü hesaplama yöntemleri şöyle:

  1. Yöntem: Yüzük çevresine göre ölçme

  Bu yöntemde yüzük ölçüsü adım adım şöyle hesaplanır;

  Birinci Adım: öncelikle yüzüğü takmayı düşündüğünüz parmağınızın çevresini ölçmek için bir parça ip ya da benzeri bir nesne alın.

  İkinci Adım: İpi parmağınıza sarın ve ipin iki ucunun birleştiği yeri bir kalemle işaretleyin.

  Üçüncü Adım: Milimetre (mm) ölçüsü olan bir cetvel bulun ve ip üzerinde işaretlediğiniz yerler arasında kalan uzunluğu ölçün. Bu değer parmağınızın çevresinin uzunluğunu verecektir.

  Dördüncü Adım: Aşağıda yer alan tabloda parmak çevrenize göre belirlenmiş olan yüzük ölçüsünü görebilirsiniz.

  2. Yöntem: Yüzük çapına göre ölçme

   

       Sipariş verdiğiniz yüzüğü takmayı düşündüğünüz parmağınızda daha önceden takılmış bir yüzük varsa, bu yüzüğü yatay olarak bir zemine yerleştirip yüzüğün çapını ölçün.

  Yani, yatay konumdayken yüzüğün en geniş iki noktası arasındaki uzunluğu ölçün.

  Cetveldeki değeri milimetre cinsinden okuyun.

  Ve yine aşağıdaki tabloda bu değere karşılık gelen yüzük ölçünüzü bulabilirsiniz.

  Örneğin: 55 mm = Kuyumcu ölçüsüne göre 15 no karşılığıdır.

   

  KUYUMCU

  ÖLÇÜ BİRİMİ

    ÇAP (mm)

  ÇEVRE (mm)

  7 no
  15,0 mm
  47 mm
  8 no
  15,3 mm
  48 mm
  9 no
  15,6 mm
  49 mm
  10 no
  16,0 mm
  50 mm
  11 no
  16,3 mm
  51 mm
  12 no
  16,6 mm
  52 mm
  13 no
  17,0 mm
  53 mm
  14 no
  17,3 mm
  54 mm
  15 no
  17,6 mm
  55 mm
  16 no
  18,0 mm
  56 mm
  17 no
  18,3 mm
  57 mm
  18 no
  18,6 mm
  58 mm
  19 no
  19,0 mm
  59 mm
  20 no
  19,3 mm
  60 mm
  21 no
  19,5 mm
  61 mm
  22 no
  19,8 mm
  62 mm
  23 no
  20,0 mm
  63 mm
  24 no
  20,4 mm
  64 mm
  25 no
  20,7 mm
  65 mm
  26 no
  21,0 mm
  66 mm
  27 no
  21,4 mm
  67 mm
  28 no
  21,7 mm
  68 mm
  29 no
  22,0 mm
  69 mm
  30 no
  23,0 mm
  70 mm
 • Bilek Ölçüsü Nasıl Alınır?

  Beğendiğiniz ürünü bileğinize göre ölçü almaniz için size yardımcı olabilecek yöntemleri aşağıda hazırladık. Ölçünüzü aldıktan sonra ürün bilgileri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İşte kolayca bileklik ölçünüzü öğrenebileceğiniz birkaç yöntem;

  1.Yöntem: Bilek çevresini ölçme

  1) Elinize bir parça tel, şerit halinde bir parça kağıt veya mezura alın. 

  2) Kağıt şerit veya mezurayı bileğinize sararak iki ucun birleştiği yeri kalemle işaretleyin. 

  3) Milimetre (mm ) ölçüsü olan bir cetvel bulun ve kâğıdı işaretlediğiniz yere kadar olan kısmını ölçün.

  4) Bu değer bileğinizin çevresinin uzunluğunu verecektir.

  5) Aşağıdaki ölçü skalasından çevre değerine karşılık gelen ölçüyü sipariş formuna yazınız.

   Bileğinizi sıkmaması ve rahatça kullanabilmeniz için bilek ölçüşünüze 2,5 cm eklemeniz önerilir.

  2.Yöntem: Bileziği takarken elin aldığı şekle göre hesaplama

  1) Elinizi, tüm parmaklarınız birleşik, avuç içiniz yukarıya bakacak şekilde tutun. Başparmağınızın ucunu, serçe parmağınızın ucuyla birleştirin.

  2) Daha sonra bir ip ile elinizin etrafını başparmak kökünüzün hizasında sarın. İki ucun birleştiği yerden ipi kesin.

  3) Milimetre (mm ) ölçüsü olan bir cetvel bulun ve ipi ölçün.

  4) Bu değer bileğinizin çevresinin uzunluğunu verecektir.

  5) Aşağıdaki ölçü skalasından çevre değerine karşılık gelen ölçüyü sipariş formuna yazınız.

  3.Yöntem: Başka Bileklik ölçüsüne göre hesaplama  

  1) Satın alacağınız bileziği takmayı düşündüğünüz kolunuza daha önceden takmış olduğunuz bir bilezik varsa onu elinize alın.

  2) Milimetre (mm ) ölçüsü olan bir cetvel bulun.

  3) Bileziği yatay olarak masaya koyup boydan boya bileziğin iç çapını ölçün. Ölçme işleminde bileziğin metal kısmını dikkate almayınız. Bu işlemi yaparken bileziğin en geniş kısmını ölçtüğünüze emin olun.

  4) Cetvelden milimetreyi okuyun.

  5) Aşağıdaki ölçü skalasından çap değerine karşılık gelen ölçüyü sipariş formuna yazınız.

  ÖLÇÜ TABLOSU

 • Kolye Zincir Uzunluğu Seçme !

  Öncelikle kolyenizin nerede durması gerektiğine karar vermelisiniz – köprücük kemiğinizin üzerinde, göğüsünüzde, veya göğüsünüzün altında.

  Sonra, bir ip alın ve istediğiniz toplam zincir boyutunu ölçün. Sitemizde bulunan kolyelerin zincir uzunluğunu seçebilirsiniz. Zincir uzunluğuna göre fiyat değişebileceği için farklı zincir uzunluğu istekleriniz için bizimle iletişime geçiniz.

 • Online Mağzadan Alınan Ürünlerde Kargo Ücreti Ne Kadardır?

  Online mağazamızdan yaptığınız alışverişlerinizde kargo ücreti ödemezsiniz. Gerekli ödeme firmamız tarafından yapılır.

 • Ürünler Kargoya Ne Zaman Verilir?

  Sitemizde ki ürünler mağazamızda stokta mevcuttur. Bazı ürünler ise sipariş geldiğinde aynı gün üretimi yapılmaktadır. Nadiren üretim aşaması uzayacak ürünler de iletişime geçilip bilgi verilecektir.

  Ürünün kargoya teslimatı stoğumuzda olan ürünler için aynı gün yada en geç 1-3 iş günü içinde yapılmaktadır. Mağazamızda satışı olmuş durumda olan üretilmesi gereken ürünler için ise 1-10 gün arası olup, böyle bir durumda iletişime geçilecektir.

 • Aldığım Ürün İle İlgili Sorunlarım Var Ne Yapmalıyım?

  Aldığınız herhangi bir ürünle alakalı sorununuz olduğunda veya iade etmek istediğinizde iletişim formu, destek telefonları yada sitemizde belirtilen diğer iletişim adreslerinden bize ulaştığınızda size yardımcı olunacaktır.

 • Ürünlerin fiyatı mağazalarınızdaki fiyatlar ile aynı mı?

  Online mağazada ki ürünlerin fiyatı mağazalarımızda ki ürünlerin fiyatları ile aynıdır.

  Eğer online mağazaya özel kampanya yapılmış ise fiyat değişiklik gösterebilir.

 • Ürün iadesi yapabilirmiyim?

  Satın almış olduğunuz ürünü herhangi bir hasar vermeden ve kullanmadan 14 gün içinde iade edebilirsiniz.İadesi istenen ürünler iade şartlarına uygunsa ürün elimize geçtiği gün itibarıyla 3 iş günü içerisinde bedeli tarafınıza takdim edilecektir.

  İade edilecek ürün tamamen hasarsız  ve kullanılmamış olmalıdır. Herhangi bir şekilde çizilmiş, hasar görmüş ya da fiziksel değişikliğe uğramış ürünler kesinlikle iade alınmaz. Ürün uzmanlarımız tarafından incelendikten sonra, iade işlemleri başlatılır.

  Üründe hasar, tahrip, kullanma, değiştirilme ve benzer hallerde yani müşteriye teslim edildiği andaki haliyle iade edilmemesi durumunda www.enginkuyumculuk.com ürünü teslim almaz ve bedelini iade etmez.

  Havale ve Kredi kartı ile yapılan alışverişlerin iadesi ve iptali sonrasında ürün yada ürünlerin bedeli işlem başladıktan 3 iş günü sonra hesabınıza gönderilir. Kredi kartı ile yaptığınız alışverişlerin iptali ve iadesi sonrası bedelin tarafınıza yansıması için geçecek olan süre  tamamen kullanmakta olduğunuz bankanın insiyatifindedir. Bu sürenin kısa yada gereğinden uzun olması  www.enginkuyumculuk.com  ' un elinde olmayan bir durumdur.

  Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen Altın, Pırlanta vb ürünlerde tüketici cayma hakkını kullanamaz.

  Tüketici’nin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde tüketici cayma hakkını kullanamaz.

  Bu nedenle özellikle tüketicinin sipariş sırasında seçeceği parmak ölçüsüne göre ayarlanacağı için tüm yüzükler, müşterinin istekleri doğrultusunda kıymetli metal kısımları üzerine ya da içine yazı yazılan ürünler, Tüketici'nin istekleri doğrultusunda üretilen tüm ürünler cayma hakkının kullanılamayacağı ürünler kapsamında yer alır.

  enginkuyumculuk.com 'dan yapmış olduğunuz alışverişi iptal edebilirsiniz.

  1. Ürün henüz gönderilmediyse; sabah saat 10:00 ve akşam 18:00 saatleri arasında mail yoluyla yada telefon ederek siparişinizi iptal edebilirsiniz. Pazar günleri hariç.

  2. Ürün kargoya verildiyse; yukarıdaki yöntemlerden biri ile bize haber verdikten sonra, ürün faturası, kargo teslim belgesi ve  ürünün kendisini bize sağlam ve eksiksiz olarak ulaştırdığınız takdirde iptal işlemleriniz geçerlilik kazanır.

 • Ürün iade süreçleri nelerdir ve ücretimi ne zaman alabilirim?

  İade edilen ürünler adresimize geldikten sonra uzmanlarımız tarafından incelenir. Üründe herhangi bir hasar varsa ya da ürününüz cayma hakkınızı kullanabileceğiniz şartlara uygun değilse bu ürün, raporlanarak tarafınıza geri gönderilir ve size telefon veya email ile bilgilendirme yapılır

  Ancak ürününüz cayma hakkı kurallarına uygunsa  (örnek : herhangi bir zarar, değişim vs. görmemiş ise)  kontrol edildikten sonra ürün ücreti, hangi yöntem ile sipariş vermişseniz, aynı yöntem ile iade edilir.

  Bu aşamalarda tarafınıza her türlü bilgi sağlanacaktır.

 • Özel Tasarım Yapıyormusunuz?

  Özel tasarım istediğiniz ürün için bizimle iletişime geçiniz.

 • Pırlanta ve Elmasın Farkı Nedir?


  Aslında her pırlanta aynı zamanda bir elmastır...

      Ülkemizde mücevherler arasında ençok yanlış bilinenlerden biriside elmas ile pırlantanın iki farklı taş olduğudur. Oysa elmas ile pırlanta hammadde olarak aynıdır. 

  Elmas, pırlantanın doğada bulunan ham hali yani madenin adıdır.

  Pırlanta ise elmasın zamanla popüler hale gelen kesim şekline verilen addır. Ülkemizde malesef iki farklı madde olduğu algısı oluşmuştur.

     Elmas, likit karbon atomlarının yüksek ısı ve yüksek basınç altında yerin derinliklerinde kristalleşmesiyle oluşan madendir.

     Pırlanta ise 1919 yılında, Marcel Tolkowsky tarafından yaratılan kesim biçimine verilen isimdir. Bu kesimde ışık taşın içinde kırılır ve olağanüstü bir ateş ve parlaklık vererek geri yansır. İngilizce’de “Brilliant” olarak bilinen bu kesimde, pek çok değişik biçim elde etmek mümkündür. Ancak, 57 yüzeyli yuvarlak kesim, en çok kullanılan kesimdir.

      Elmasın kesim yüzeyi daha az ve alt kısmı düzdür. Pırlantanın ise kesim yüzeyi daha çok ve alt kısmı kubbe gibidir. Bu özellik, pırlantanın ışığı daha iyi yansıtmasını sağlar.   

      Pırlanta kesim dışında ham elmasa şekil vermek üzere yapılan kesime ülkemizde gül kesim adı verilir. Gül kesimde pırlanta kesimden farklı olarak taşın altı düzdür.

      Elmas kesimde ortaya çıkan taşın 12 ile 37 arasında değişen yüzeyi bulunmaktadır. Pırlanta kesim, gül kesimden daha çok parlak yüzeye sahip olduğu için ışığın kırılmasını ve parlaklığı artırmaktadır.

       Aynı kesim ve aynı karat ağırşığında ki iki pırlanta çıplak gözle bakıldığında benzer görünse bile hiçbir pırlanta bir diğerinin aynısı değildir.

      Aynı kesim ve aynı karat ağırşığında ki iki pırlantanın farkını belirleyen 4 etken vardır.
  4c olarak ta bilinen bu etkenler şunlardır;

  Cut (Kesim): Pırlantanın işıltısı kesim kalitesi ile ortaya çıktığı için beklide 4c özelliklerinden en önemlisidir. Pırlantada insan faktörünün etken olduğu tek özellik kesimdir.
  Kesim şekillerinden bazıları...

  İlgili resim


  Carat (Karat):
   Pırlantanın ağırlık ölçüsüdür.
  1 karat 100 puan olarak değerlendirilir. Yani yarım karat 0.50 olarak yazılır.


  Colour (Renk): Pırlantalar renksiz gibi görünsede aralarında ton farkları vardır. Bir pırlanta ne kadar renksiz ise o kadar değerlidir. D’ den Z’ye kadar olan pırlanta renkleri tüm dünyada renk standardı olarak kabul edilmektedir.


  Clarity (Berraklık): Pırlanta berraklığı “doğanın parmak izleri olarak adlandırılan lekelerine bakılarak belirlenir.
        Sonuç olarak elmasla pırlanta arasında fark bulunmamaktadır. İkisinin de hammaddesi ham elmas taştır ve “pırlanta” ham elmasın bir kesim çeşididir.

     Işığı kabul etme ve yansıtma özelliği en yüksek madde olan Elmasın, ışıltısını ve ateşli yansıtma gücünü en iyi ortaya çıkartan kesim biçimi pırlanta kesim olduğu için, pırlanta zamanla elmasın önüne geçmiştir. Günümüzde, hem maddi hem de manevi olarak pırlanta, elmastan daha değerli kabul edilir.Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.