Evlilik Adımları


   Ülkemizde de her yörenin kendine has kültürel düğün tarzları bulunmaktadır. Düğünlerde takı seçimi yapılırken belirli unsurların öncelikle göz önünde bulundurulması gerekir.

   Düğünün nasıl bir ortamda yapılacağı büyük önem taşır.. Kır düğünleri, yöresel oyunlar, dini törenler,salon düğünleri. Fakat nasıl olursa olsun evliliğin her aşaması önemli olmaktadır.
   

evlilik 1.jpg (22 KB)
    
     Evlilik deyince akla gelen en önemli noktalardan biride takı seçimidir. Takı seçimi düğün aşamalarında önemli bir yer tutmaktadır.

     Ancak takı seçimi denilince bunun farklı boyutları bulunmaktadır. Takının gelinin düğün esnasında takacağı takı mı olduğu yoksa ailelerin ve ya yakın akrabaların hediye amacıyla taktıkları takılar mı olduğu önemli bir husus olmaktadır.
    
     Eğer Gelin düğün de giymek için takı kullanacak ise bu durumda gelinliği ve özellikle de saçı ile uyumlu takıların seçilmesi çok önemlidir. Çünkü Evlilik ve takı seçimi estetik açıdan çok önemli olmaktadır.
   
    Sonuçta düğün insanların hafızasında güzel anılar olarak kalacağı için bu güzel anıları da en iyi şekilde hatırlamak istemekte ve her bakıldığında bir kere daha mutlu olunmak istemektedir.  Bu nedenle Evlilik ve takı seçimi evliliğe hazırlık sürecinde ayrılmayacak iki ayrı kısım olarak gelin damat ve her iki tarafın ailesi için önemlidir.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.