Garanti ve İade Koşulları

 Garanti Koşulları


Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmanın garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orjinal tasarımının bozulması garanti kapsamı dışındadır.

Almış olduğunuz mücevherlerin dikkat edilmesi gereken kullanım koşulları üründen ürüne farkllılık göstermektedir.

Almış oduğunuz mücevherlerinizi lekelenme, yıpranma ve renk değişimine sebep olabileceği için parfüm, saç spreyi, krem, losyon, deterjan, sabun gibi maddelerden uzak tutunuz ve kesinlikle bu tür kimyasal ürünler ile temizliğini yapmayınız.

Temizlik ve spor yaparken, yüzme havuzu, denize ve duşa girerken ürününüzü mutlaka çıkartınız. Aksi taktirde ürünlerde taş düşmesi, şekil bozuklukları, matlaşma, kararma, çizik, parlaklık kaybı oluşabilir.

Özellikle elmas ürünleriniz kesinlikle parfüm, deterjan, sabun gibi kimyasal maddelerden ve sudan uzak tutulmalıdır.

Yanlış kullanım sonucu hasar gören, fiziksel değişikliğe uğrayan, kimyasal maddelerle temas sonucu deforme olan ürünler  ve Engin Kuyumculuk dışında tamir ve bakım yapılan ürünler garanti kapsamı dışında tutulacaktır.

Satın aldığınız ürünler darbe testlerinden geçtiği için taşı düşen ürünlerin sorumluluğu müşteriye aittir.

İade & İptal Koşulları


Satın almış olduğunuz ürünü herhangi bir hasar vermeden ve kullanmadan 14 gün içinde iade edebilirsiniz.İadesi istenen ürünler iade şartlarına uygunsa ürün elimize geçtiği gün itibarıyla 3 iş günü içerisinde bedeli tarafınıza takdim edilecektir.

İade edilecek ürün tamamen hasarsız  ve kullanılmamış olmalıdır. Herhangi bir şekilde çizilmiş, hasar görmüş ya da fiziksel değişikliğe uğramış ürünler kesinlikle iade alınmaz. Ürün uzmanlarımız tarafından incelendikten sonra, iade işlemleri başlatılır.

Üründe hasar, tahrip, kullanma, değiştirilme ve benzer hallerde yani müşteriye teslim edildiği andaki haliyle iade edilmemesi durumunda www.enginkuyumculuk.com ürünü teslim almaz ve bedelini iade etmez.

Havale ve Kredi kartı ile yapılan alışverişlerin iadesi ve iptali sonrasında ürün yada ürünlerin bedeli işlem başladıktan 3 iş günü sonra hesabınıza gönderilir. Kredi kartı ile yaptığınız alışverişlerin iptali ve iadesi sonrası bedelin tarafınıza yansıması için geçecek olan süre  tamamen kullanmakta olduğunuz bankanın insiyatifindedir. Bu sürenin kısa yada gereğinden uzun olması  www.enginkuyumculuk.com  ' un elinde olmayan bir durumdur.

Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen altın vb. ürünlerde tüketici cayma hakkını kullanamaz.

Tüketici’nin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde tüketici cayma hakkını kullanamaz.

Bu nedenle özellikle tüketicinin sipariş sırasında seçeceği parmak ölçüsüne göre ayarlanacağı için tüm yüzükler, müşterinin istekleri doğrultusunda kıymetli metal kısımları üzerine ya da içine yazı yazılan ürünler, Tüketici'nin istekleri doğrultusunda üretilen tüm ürünler cayma hakkının kullanılamayacağı ürünler kapsamında yer alır.

enginkuyumculuk.com 'dan yapmış olduğunuz alışverişi iptal edebilirsiniz.

1. Ürün henüz gönderilmediyse; sabah saat 10:00 ve akşam 18:00 saatleri arasında mail yoluyla yada telefon ederek siparişinizi iptal edebilirsiniz. Pazar günleri hariç.

2. Ürün kargoya verildiyse; yukarıdaki yöntemlerden biri ile bize haber verdikten sonra, ürün faturası, kargo teslim belgesi ve  ürünün kendisini bize sağlam ve eksiksiz olarak ulaştırdığınız takdirde iptal işlemleriniz geçerlilik kazanır.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.